Sanalyönet’le Stok Takibi

İşletmenizin gelecekte satmak veya kullanmak için elinde bulundurduğu ürün ve ham maddelerin tamamını stok veya envanter olarak isimlendirebiliriz.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Sanalyönet’le Stok Takibi

Sanalyönet’le Stok Takibi

İşletmenizin gelecekte satmak veya kullanmak için elinde bulundurduğu ürün ve ham maddelerin tamamını stok veya envanter olarak isimlendirebiliriz. Bu kapsamda; işlenmiş ürün ve parçalar, yarı işlenmiş parçalar, satın alınan parçalar, montaj için bekleyen bileşenler ve ham maddeler işletmenizin stoklarını oluşturan başlıca unsurlardır.


İşletmenizin elindeki ürünleri anlık olarak takip edebilmeniz alım satım süreçlerinizin sağlıklı işleyebilmesi açısından oldukça önemli bir konudur. Güncel stok takibi, satışa sunduğunuz ürünlerin veya üretim esnasında kullandığınız ürünlerin elinizde ne miktarda kaldığını görmenizi sağlar. Yeni siparişlerinizi bu bilgiler doğrultusunda hazırlamanız gelecekte oluşabilecek potansiyel stok problemlerinin önüne geçmenizi sağlayacaktır.


Güncel stok takibinin bir diğer önemi de belirli dönemlerde artan talep artışlarına karşılık verebilmek ve bu süreçte işletmenizin karlılığınızı arttırmak için hazırlıklı olmaktır. Özellikle ürün ve hammadde fiyatlarının, kur ve diğer etkenler sebebiyle oldukça değişken olduğu bugünlerde proaktif davranmak tüm işletmeler için önem arz etmektedir.


Stok Takibi Nasıl Yapılır?


Yakın bir geçmişe kadar oldukça basit yöntemlerle gerçekleştirilen ve uzun bir zaman gerektiren stok takibi, bugün dijital dünyanın getirdiği kolaylıklar sayesinde saniyeler içinde otomatik olarak gerçekleştiriliyor. 


Sanalyönet’in birbirine entegre olan modülleri sayesinde, bir satış gerçekleştirdiğinizde ürün otomatik olarak stoklarınızdan düşer ve cari bilgilerinize yansır. Böylece siz satışa odaklanırken Sanalyönet dijital asistanınız olarak geriye kalan tüm işlemleri anlık olarak gerçekleştirir. 


Deponuzda veya ambarınızda bulunan ürünleri, Sanalyönet’in bulut tabanlı sistemi sayesinde istediğiniz yerden ve istediğiniz cihazdan anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca verileriniz güvenli bir ortamda depolandığı için cihazlarınızın bozulması veya çalınması durumlarında da verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.